Facebook

Історія Mac OS X в ілюстраціях

в Apple | 2 коментарі(в)

osx_hero@2x

Остання версія операційної системи від Apple, Mac OS X (або зараз просто OS X) 10.10 Yosemity принесла з собою багато цікавих нововведень, у тому числі і новий дизайн. Загалом вона є 11-ою по рахунку операційною системою в цій лінійці, історія якої почалась ще у далекому 2001-му році. Я думаю, що буде не зайвим пригадати усі зміни та нововведення на етапі всього розвитку OS X. Тим більше, що все це підкріплено оригінальними ілюстраціями. Отже, історія Mac OS X в ілюстраціях…

osx_kodiak_cheetah@2xБЕРЕЗЕНЬ 2001 / MAC OS X 10.0 CHEETAH

Історія операційних систем Mac OS X  почалась з ведмедя, а не з родини котячих, до яких ми звикли. В вересні 2000 року, Apple презентувала Kodiak. Лише за 30$, користувачі могли придбати це реліз, отримавши також попередній доступ до першої публічної Бети Mac OS 10. Офіційний реліз OS 10.0, Cheetah, відбувся 6 місяців потому. Він відзначився абсолютно новим користувацьким інтерфейсом Aqua, а також першими версіями таких продуктів як TextEdit, Preview, Mail і QuickTime. Нова Mac OS X потребувала (на той час!) 128 MB оперативної пам’яті і 800 MB дискового простору.

osx_puma@2xВЕРЕСЕНЬ 2001 / MAC OS X 10.1 PUMA

Лише пів року потому з’явився реліз нової версії операційної системи Mac OS X 10.1 Puma. Користувачам не запропонували великої кількості новинок, так як даний реліз був в основному націлений на покращенні загальної продуктивності системи. З релізом Mac OS Х 10.1.2, Apple також почала постачати Mac OS X як систему за замовчуванням на усіх нових моделях комп’ютерів, тим самим завершивши епоху Mac OS 9.

osx_jaguar@2xСЕРПЕНЬ 2008 / MAC OS X 10.2 JAGUAR

Jaguar приніс такі нові додатки як iChat і Address Book. Також був представлений Universal Access (Універсальний доступ), компонента яка робила Mac OS X більш пристосованою для людей з зоровими, слуховими чи фізичними вадами. Крім того у 10.2 з’явився новий екран завантаження: логотип Happy Mac був замінений яблучним логотипом компанії.

osx_panther@2xЖОВТЕНЬ 2003 / MAC OS X 10.3 PANTHER

У Microsoft мабуть змішані відчуття щодо Panther: з однієї сторони, Internet Explorer для Mac як браузер за замовчуванням був замінений на новий браузер від Apple – Safari. З іншої сторони, 10.3 приніс багато функцій сумісності з Microsoft Windows (зокрема підтримку Active Directory “з коробки”). Також Apple була представлена нова функція користувацького інтерфейсу Exposé яка мала на меті зробити роботу з великою кількістю відкритих програм користувачам більш легкою та зручною.

osx_tiger@2xКВІТЕНЬ 2005 / MAC OS X 10.4 TIGER

Tiger приніс незамінний Spotlight – універсальний пошук для Mac OS Х. Також дана версія була першою, в якій презентували Widgets (Віджети) (такі як калькулятор, календар чи годинник), які розташовувались на спеціальній панелі Dashboard. Крім того Mac OS 10.4 отримав підтримку нової апаратної платформи: система тепер могла бути встановлена на перше покоління Mac на базі процесорів Intel, а також на перші Apple TV (які з’являть дещо пізніше, у 2007-му році).

osx_leopard@2xЖОВТЕНЬ 2007 / MAC OS X 10.5 LEOPARD

Leopard вийшла після найбільш тривалої перерви. Втім увесь цей час Apple була зайнята розробкою та релізом iOS і iPhone. Новий Leopard представив вбудовану системну утиліту для створення резервних копій системи та даних під назвою Time Machine. Також з’явилась повна підтримка 64-бітних додатків. І нарешті завдяки новій утиліті Boot Camp, на Mac стало можливим повноцінне встановлення Microsoft Windows.

osx_snow_leopard@2xСЕРПЕНЬ 2009 / MAC OS X 10.6 SNOW LEOPARD

Як можна здогадатись з імені операційної системи, Snow Leopard (Сніговий леопард) повністю базувалась на попереднику Leopard. Втім саме тут вперше з’явився знаменитий магазин додатків Mac App Store, який був створений на хвилі успіху його мобільного варіанту для iOS. Mac OS 10.6 також запам’ятається нам як система без підтримки PowerPC архітектури від ІВМ. З цього часу система почала базуватись лише на платформі Intel.

osx_lion@2xЛИПЕНЬ 2011 / MAC OS X 10.7 LION

Цар усієї родини котячих, або Lion (Лев), був першою операційною системою Mac OS, яка перестала постачатись фізичних носіях, таких як CD чи DVD. Ексклюзивно завантажувана операційна система запозичила багато ідей із свої мобільної колеги: Gestures (Жести), Launchpad, вікно відновлення системи тощо. Також вперше дебютувала хмарна система Apple під назвою iCloud, яка стала обов’язковою частиною інфраструктури платформи та компанії  в цілому.

osx_mountain_lion@2xЛИПЕНЬ 2012 / MAC OS X 10.8 MOUNTAIN LION

Mountain Lion переніс найбільш успішні ідеї та концепти з iOS на Mac: новий додаток Messages, який замінив застарілий iChat, додаток Reminders (Нагадування), і звісно Notification Center. А перед самою презентацією системи OS 10.8, Apple анонсувала перехід на річний цикл розробки нових операційних систем платформи Мас.

osx_mavericks@2xЖОВТЕНЬ 2013 / MAC OS X 10.9 MAVERICKS

З Mavericks, Apple не лише представила нову систему найменування своїх операційних систем, а також зробила Mac OS 10.9 (тепер OS X Mavericks) безкоштовною і обіцяла зберегти цю тенденцію і  у майбутньому. Не менш очікуваними стали також додатки Maps та iBooks, які були представлені в цьому релізі і продовжили зближення мобільної платформи та системи настільних персональних комп’ютерів.

osx_yosemite@2xЖОВТЕНЬ 2014 / MAC OS X 10.10 YOSEMITY

Без перебільшень найбільше оновлення в плані дизайну операційної системи OS X принесла нова Mac OS 10.10. Це оновлення наблизило інтерфейс системи до мобільної платформи Apple. Плоский інтерфейс, ефекти напівпрозорості та матового шкла, все це ознаки нового вигляду Yosemity. Нова функція Handoff дозволила користувачам без особливих зусиль перемикатись між пристроями, продовжуючи при цьому свою роботу у середовищі програмного забезпечення. Apple також розширила підтримку Повноекранного режиму, перенісши його на одну із керуючих кнопок вікна.

Що чекає нас у майбутньому? Важко сказати, залишається лише чекати)

 

 

Джерело: http://www.git-tower.com/blog/history-of-osx/

Переклад: ручний

2 коментарі(в)

 1. lomza

  Грудень 17, 2014

  Post a Reply

  Дякую за цікавий пост і якісний переклад. Якраз таких в українсьому просторі бракує 😉

  • Адіус Адіус

   Січень 17, 2015

   Post a Reply

   Дуже дякую). Твердо вирішив, що писатиму українською. Нашого контенту не стане більше, якщо його не створювати.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *